Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: dyrektor
Statystyka
Powitanie
"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był,
a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez
wszystko, co ma, co posiada, umiał
bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"
Jan Paweł II

BOŻONARODZENIOWA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

„TAK, pomagam!” – pod tym hasłem w dniach 12 – 13 grudnia 2014 r. na terenie naszego miasta została przeprowadzona zbiórka żywności , w której ochoczo wzięli udział wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas. 

„POSTAW NA SŁOŃCE”

POSTAW NA SŁOŃCE”   - to tytuł projektu edukacyjnego  realizowanego przez  grupę  uczniowie Gimnazjum  Jana Pawła II  w Konie.  Jego  celem jest uświadomienie mieszkańcom naszego miasta, a przede wszystkim młodemu pokoleniu  tego jakie korzyści niesie za sobą wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych.  Pozyskiwanie energii ze  źródeł odnawialnym jest działaniem przyszłościowym, które będzie w coraz większym stopniu dominować tradycyjną produkcję energii elektrycznej. 

Cześć ! Hallo ! Yeia!

Życie w Europie bez barier i granic zainspirowało nas do poznawania nowych kultur, tradycji i zwyczajów. Naszym priorytetem stała się również aktywna i twórcza postawa polskiej młodzieży współtworzącej obraz współczesnego świata, w którym nieodzowna jest umiejętność sprawnego komunikowania się z innymi ludźmi.

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W tym roku obchodziliśmy 96. rocznicę odzyskania  niepodległości przez Polskę. Z tej okazji 12 listopada 2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości. Hasłem przewodnim tegorocznej akademii były słowa wybitego Polaka, jednego z głównych twórców niepodległego państwa polskiego w 1918 r. Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem ...”. 

VIVA CRISTO REY! NIECH ŻYJE CHRYSTUS KRÓL!

Dzień 27 października zapisał się w naszej szkole jako szczególny , ze względu na obecność relikwii młodego meksykańskiego męczennika – bł. Jose Sancheza del Rio.

Młodzieżowa Rada Miasta Kolno

Dnia 29 sierpnia 2014 roku Rada Miasta Kolno podjęła uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Kolno

XIV Ogólnopolskia Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

W dniu 9 października 2014 roku młodzież z naszego gimnazjum brała udział w XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Po uroczystościach w Częstochowie wyruszyliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Młodzi kontra seniorzy - projekt "Patrz człowiek"

Dnia 21 października 2014 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pojedynku pomiędzy seniorami a młodymi reprezentowanymi przez  uczniów klas III i II. Spotkanie odbywało się w ramach projektu „Patrz człowiek”. 

Dzień Nauczyciela

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Św. Jan Paweł II

 Zgodnie z tradycją 14 października w szkole zorganizowana została akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W ten sposób świętujemy kolejne rocznice ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała  14. 10. 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten obchodzony jest w Polsce od 1972 roku jako święto wszystkich pracowników oświaty.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli burmistrz Kolna – Andrzej Duda, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele rodziców. Do życzeń skierowanych do wszystkich pracowników oświaty mówcy dołączyli wiele ciepłych i miłych słów. W swoim wystąpieniu włodarz miasta zwrócił uwagę na wyjątkową rolę nauczyciela we współczesnym świecie, wskazując jednocześnie na potrzebę jego ścisłej współpracy z rodzicami i uczniami. To dzięki tym wzajemnym korelacjom szkoła może odnosić sukcesy, jednocześnie przygotowując młodego człowieka do świadomego funkcjonowania w społeczeństwie. 

Kliknij czytaj więcej 

,,Energia słoneczna pracuje dla Miasta Kolno – Instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej”

Projekt jest współfinansowany  ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013

Oś priorytetowa V: Rozwój infrastruktury ochrony środowiska

Działanie 5.2.: Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska

 Termin realizacji: 02.12.2013r. do 30.12.2014r. r.

Wartość całego projektu : 1 260 938,98 zł

Wartość dofinansowania: 1 070 948,12 zł

Czas na refleksję…

„Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."
 Matka Teresa z Kalkuty

Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadszedł czas podsumowania pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. W tym roku braliśmy udział w wielu akcjach.

WYNIKI EGZAMINÓW W NASZEJ SZKOLE

W czytaj więcej prezentujemy wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego w porównaniu do województwa i kraju.

W tym roku egzamin pisało 126 osób. Wyniki szczegółowe egzaminów, jak co roku, będą szeroko analizowane przez Radę Padagogiczną. Wnioski z analiz będą wprowadzone do procesu edukacyjnego w następnym roku szkolnym.


Zegar LCD
Kalendarz
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?