"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był,
a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez
wszystko, co ma, co posiada, umiał
bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"

PRZERWY NA SŁODKO

W dniach 14-16 marca w  naszej szkole miały miejsce ,,Słodkie Przerwy”, podczas których gimnazjaliści sprzedawali przygotowane przez siebie domowe wypieki. Pomysł ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W sumie zgromadziliśmy 1100 zł. Najwięcej zebrała klasa 2d. Z uzbieranych pieniędzy 1000 zł zostało podarowane na operację serca ratującą życie jednego z podopiecznych Fundacji Siepomaga – 4-letniego Emila Koryczana. Natomiast 100 zł przeznaczono na dofinansowanie wycieczki edukacyjnej do Torunia jednego z uczniów naszej szkoły.

Julka Truszkowska ponownie w finale ogólnopolskim.

„Głoście wartości rodziny” – pod takim hasłem przebiegała VIII Wojewódzka Olimpiada – Myśli Jana Pawła II. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Sandra Olszewska (ID), Julia Truszkowska (III D) oraz Mateusz Białowąs (IIIC). Wszyscy wymienieni, wcześniej osiągnęli najlepsze wyniki na etapie szkolnym, które pozwoliły na kwalifikację do etapu wojewódzkiego. W olimpiadzie, która odbyła się w Ciechanowcu 22 kwietnia wzięło udział 79. uczniów z 28. gimnazjów z całego województwa. Zaszczytne II miejsce i awans do finału ogólnopolskiego przypadł Julii Truszkowskiej, przygotowywanej przez panią Agnieszkę Zadrogę. Należy nadmienić, iż Julka po raz drugi będzie reprezentować zarówno naszą szkołę jak i województwo na najwyższym szczeblu. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

13 kwietna 2016 r. w Katolickim Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Poziom zadań, z którymi przyszło zmierzyć się  uczniom, był bardzo wysoki. Z tym większą satysfakcją możemy pochwalić się, iż czworo uczniów naszego gimnazjum zdobyło w tych konkursach tytuły laureatów lub finalistów.

Z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty, zaświadczenia odebrali:

JULIA TRUSZKOWSKA - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego (opiekun – Teresa Bajorek)

JULIA TRUSZKOWSKA - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (opiekun – Anna Stachowska)

MARTYNA ŚWIĘCZKOWSKA - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego (opiekun – Lila Charubin)

TOMASZ NOWACKI – finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (opiekun – Agnieszka Bednarczyk)

ANNA BOGUMIŁ – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (opiekun – Mariusz Kędzierski)

JULIA TRUSZKOWSKA - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego (opiekun – Teresa Gębarska).

Uczniom, rodzicom oraz opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jesteśmy z Was bardzo dumni.

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” – Frank Smith

07 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Małym Płocku odbył się   II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

STAN CZYTELNICTWA – MARZEC 2016
PRIMAAPRILISOWY PIĄTEK

1 kwietnia to dzień wyjątkowy, można bowiem do woli żartować i wprowadzać innych w błąd. Tę okazję postanowili w szczególny sposób wykorzystać nasi gimnazjaliści. W piątek, z okazji prima aprilis, w naszej szkole nastąpiła jednodniowa zamiana uczniów w nauczycieli.

RATUJĘ, BO UMIEM

W dniu 7 kwietnia młodzież z naszego gimnazjum bardzo dobrze  zaprezentowała się w zawodach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizatorem przedsięwzięcia była Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy. Patronat nad zawodami objęli: Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, Starosta Kolneński Stanisław Wiszowaty oraz Wójt Gminy Kolno Józef Bogdan Wiśniewski.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY MITOLOGICZNEJ

W dniu 05.04.2016 r. odbył się „SZKOLNY KONKURS WIEDZY MITOLOGICZNEJ”. Został on zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów gimnazjum. Test konkursowy sprawdzał wiedzę uczniów z zakresu mitologii starożytnych Greków.

OGŁOSZENIE

Chcesz otrzymać dodatkową szóstkę z języka polskiego? Nic prostszego. Przeczytaj ciekawą książkę, niekoniecznie lekturę. Następnie napisz krótką recenzję, w której namówisz innych gimnazjalistów do przeczytania utworu. Zrób też zdjęcie okładki książki lub zaprojektuj swoją. Szóstka ze sztuki też się przyda!

Najciekawsze prace zostaną wywieszone na panelu i nagrodzone.

Naprawdę warto!

KOPERNIK W NASZYM GIMNAZJUM

18 marca do naszej szkoły zawitali naukowcy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Była to niespodzianka zorganizowana w ramach kalendarzowego pierwszego dnia wiosny.

Pokonaj stres - warsztaty

14.03.2016 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. „ Pokonaj stres”. Zajęcia prowadziła trenerka z Pracowni Profilaktycznej Krokus w Krakowie Pani Katarzyna Szopa. Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich, bo przed nimi stres związany z egzaminem gimnazjalnym.

AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

1 marca 2016 r. już po raz szósty obchodzony był w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 r. jest to święto państwowe. Inicjatorem Ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” był prezydent Lech Kaczyński, a ostatecznie podpisał ją prezydent Bronisław Komorowski.

Nie masz jeszcze konta?

05-02-2016 13:31
Od poniedziałku 8.02.2016 zmiana planu lekcji.