Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: pania
Statystyka
Powitanie
"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był,
a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez
wszystko, co ma, co posiada, umiał
bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"
Jan Paweł II

Konferencja Metodyczna Nauczycieli Wychowania Fizycznego

Hasło konferencji : „Ćwiczyć każdy może ”
w wymiarze 9 godzin szkoleniowych


KOLNO, 6 – 7 CZERWCA 2014 ROKU

Organizator : CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W SUWAŁKACH
GIMNAZJUM IM.JANA PAWŁA II W KOLNIE

Program konferencji

Karta zgłoszenia

XII edycja Konkursu Recytatorskiego Wierszy Patriotycznych dla Gimnazjów i Szkół Podstawowych „... i powstała z popiołów – I i II wojna światowa w literaturze polskiej”

14 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie poezji patriotycznej „ … i powstała z popiołów – I i II wojna światowa w literaturze polskiej”. Do dalszego etapu, który odbędzie się 23 kwietnia w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża, zakwalifikowały się dwie osoby: Klaudia Nadara z klasy I a i Patrycja Koprowska z klasy II e.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Bajno

Wesołych Świąt!

Uczniowie uczestniczący w gimnazjalnym projekcie edukacyjnym „Pociąg do wiedzy” w ostatnim dniu nauki przed Świętami Wielkanocnymi przygotowali na holu przy sekretariacie wielkanocny stół. Przygotowując dekoracje stołu, uczniowie wykorzystali umiejętności zdobyte podczas warsztatów, które miały miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie.

W imieniu uczniów i opiekunów grupy projektowej „Pociąg do wiedzy”, Dyrekcji, Wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Pracownikom Szkoły życzymy pogodnych, radosnych i wesołych Świąt Wielkanocnych spędzonych w miłej, rodzinnej atmosferze.

Dzień promocji zdrowego żywienia

W dobie dominacji produktów fast food oraz popularności biernych form spędzania wolnego czasu, promowanie zasad zdrowego odżywiania ma szczególne znaczenie dla kondycji zdrowotnej zwłaszcza młodzieży. W dniu 14 kwietnia 2014 w ramach projektu – „Trzymaj Formę”,  nasza szkoła zorganizowała "Dzień promocji zdrowego żywienia”. W tym celu zaprosiliśmy specjalistę od żywienia panią Alicję Rainko oraz panią Lidię Kozłowską , które są pracownikami PSSE w Kolnie Mottem spotkania było hasło – „Dobra forma- moja norma”

FINAŁ IV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYSŁÓW NIEMIECKICH- „DEUTSCHE SPRICHWÖRTER” – EDUKACYJNY PROJEKT GIMNAZJALNY

W dniu 11.04.2014 roku w naszej szkole odbył się finał IV Międzyszkolnego Konkursu Przysłów Niemieckich. Przybyli do nas uczniowie z okolicznych gimnazjów w Lachowie, Miastkowie, Nowogrodzie, Zabielu, Małym Płocku, Zbójnej oraz Piątnicy. Konkurs polegał na rozwiązaniu sześciu otwartych zadań ze znajomości ponad 200 przysłów niemieckich. Po sprawdzeniu prac komisja wyłoniła sześciu zwycięzców. Na wyniki uczniowie oczekiwali przy słodkim poczęstunku, którym to zajęli się uczniowie realizujący projekt gimnazjalny.

Pierwsze miejsce zajęła Kamila Wądołowska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie i otrzymała tablet, książki do nauki j. niemieckiego, gadżety, koszulkę oraz puchar.

Drugie miejsce zajął Michał Niedźwiecki z Zespołu Szkół Samorządowych w Zabielu i otrzymał tablet, książki, gadżety, plecak, koszulkę oraz puchar.

Trzecie miejsce zajęła Martyna Rzepnicka z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie i otrzymała MP4, słuchawki do telefonu, plecak, książki, gadżety oraz puchar.

„Środa z Mistrzem”

W ramach współpracy biblioteki szkolnej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Kolnie w ostatnim czasie odbyły się dwa spotkania z cyklu „Środa z Mistrzem”. W czasie pierwszej wizyty pani Zofia Szulc uczyła nasze uczennice, jak wykonać piękną pisankę wielkanocną. Okazało się, że mając do dyspozycji styropianową wydmuszkę, kolorowe wstążki, szpilki oraz sprawne ręce i odrobinę cierpliwości, można zrobić piękną ozdobę na wielkanocny stół.

W czasie kolejnego spotkania z mistrzem – tym razem z kolneńską dekoratorką i florystyką, panią Małgorzatą Stocką, młodzież z klasy 3c, która uczestniczy w projekcie gimnazjalnym „Pociąg do wiedzy”, uczyła się elegancko nakrywać do stołu. I nie mam tu na myśli tylko technicznej umiejętności ustawienia naczyń i odpowiedniego ułożenia sztućców.

KONFERENCJA METODYCZNA NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego zapraszamy do doskonalenia własnego warsztatu pracy podczas konferencji n-li wf, która odbędzie się w dniach 6 - 7 czerwca 2014 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie.

Kierownik szkolenia : Andrzej Staszczyk, organizator : Karol Choynowski

Program konferencji uzyskasz klikając w czytaj więcej

Kartę zgłoszeniową można pobrać z naszej strony z baneru na stronie głównej.

Wolontariat dla Sudanu

22 marca to Światowy Dzień Wody. W tym dniu przypominamy, że są na świecie miejsca, gdzie dostęp do czystej wody jest dla mieszkańców wielkim problemem. To ekologiczne święto obchodzi się w gimnazjum już od kilku lat. 

Kamila Wądołowska awansowała do ogólnopolskiego konkursu

Uczennica klasy III B - Kamila Wądołowska zajęła III miejsce w VI Wojewódzkiej Olimpiadzie "Myśli Jana Pawła II", która odbyła się w dniu wczorajszym Łomży. Sukces Kamili i jej nauczycielki - pani Agaty Słapińskiej tym większy, że osiągnięta trzecia lokata daje awans do ogólnopolskiego finału. Należy podkreślić, że w finale wojewódzkim startowało 50 uczniów z 32 szkół, w których wcześniej zostały przeprowadzone szerokie eliminacje. W czerwcowym finale będą rywalizować już gimnazjaliści z całej Polski. Gratulujemy i życzymy powodzenia Kamili. We wczorajszym konkursie dobrze zaprezentowali się także : Patrycja Koprowska (II E) i Mateusz Białowąs (I C). Wymienieni młodsi uczniowie mają szansę próbowć swoich sił za rok ponownie.

Kliknij czytaj więcej

Szkolne Koło Wolontariatu - nowi członkowie

W drugim semestrze SKW powiększyło się o nowych członków. Witamy nowych Wolontariuszy! Cieszymy się, że dołączyliście do Nas! Życzymy Wam zadowolenia i sukcesów.

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II

Rocznica śmierci Jana Pawła II

Dziś obchodzimy IX rocznicę śmierci błogosławionego Jana Pawła II. Tego dnia w całym kraju sprawowane będą Eucharystie, spotkania modlitewne i programy  artystyczne. Także i w naszej szkole w sposób godny uczcimy ten dzień. Gospodarze klas złożą kwiaty pod tablicą poświęconą Patronowi szkoły oraz zostanie zaprezentowana audycja o Janie Pawle II.

Święto Wody na powitanie Wiosny

W tym roku z okazji XX Światowego Dnia Wody przyłączyliśmy się do Kampanii Wodnej PAH. Szkoła, włączając się w kampanię „Studnia dla Południa”, przeprowadziła działania edukacyjno-informacyjne, które zwiększyły wiedzę uczniów i uczennic na temat dostępu do wody w różnych krajach świata oraz przyczyn i sutków jej braku. Wszystko to po to, by pokazać, że dostęp do wody to globalne wyzwanie i nikt nie powinien być na nie obojętny. 

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Dobiegły końca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. W tym roku w etapie szkolnym startowała rekordowa liczba uczniów z naszego gimnazjum (263 osoby w 10 konkursach). Każdy mógł spróbować swoich sił w tej trudnej rywalizacji. Tylko nielicznym udało się przejść etap szkolny, rejonowy aby dotrzeć do finału. Wszystkim grtulujemy osiągniętych wyników. Tym najlepszym - finalistom i laureatom składamy szczególne gratulacje, doceniamy ich trud i poświęcenie. - Rada Pedagogiczna


Zegar LCD
Kalendarz
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?