"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był,
a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez
wszystko, co ma, co posiada, umiał
bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"

Karolina Tyszka - Finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady - "Myśli Jana Pawła II"

W dniu 27 kwietnia 2017r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sokółce odbył się etap wojewódzki IX Ogólnopolskiej Olimpiady – „Myśli Jana Pawła II”. Bardzo dobrze zaprezentowały się w tym konkursie wiedzowym nasze uczennice: Weronika Rutkowska (IIIB), Gabriela Sielawa (IIB) oraz Karolina Tyszka (IIA). Uczennice przygotowywała pani Agata Słapińska. Gratulujemy wszystkim uczennicom, a Karolinie Tyszce, która zajęła III miejsce i awansowała do finału ogólnopolskiego, życzymy powodzenia 12 czerwca. Mamy nadzieję, że Karolina pójdzie w ślady ubiegłorocznej laureatki tego konkursu – Julki Truszkowskiej.

Ewelina Podchul Finalistką Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W dniu 26 kwietnia 2017 r. w Auli Internatu Technikum Leśnego w Białowieży (powiat hajnowski) odbyły się Wojewódzkie Eliminacje XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Powiat kolneński reprezentowały między innymi uczennice kolneńskiego gimnazjum: Ewelina Podchul (klasa IIA) i Justyna Podchul (IA). Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test pisemny, po napisaniu którego trzech najlepszych uczniów w danej kategorii wiekowej odpowiadało na losowo wybrane zestawy pytań, by można było wyłonić najlepszą dwójkę.

Do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Wieliczce zakwalifikowała się starsza z sióstr - Ewelina. Ogromne słowa uznania należą się obu siostrom. Gratulacje od całej społeczności szkolnej. Obie uczennice przygotowywała pani Elżbieta Bajno.

Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Zakończyły się już Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. W etapie szkolnym wzięło udział 162 uczniów naszego gimnazjum - co stanowi ponad 50 % wszystkich uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 17. uczniów, finalistami zostało 7. , natomiast laureatami zostali :

Magdalena Zuzanna Sekścińska - język polski (opiekun - pani Beata Piątkowska)

Ewelina Podchul - chemia (opiekun - pani Teresa Bajorek)

Angelika Glinka - historia (opiekun - pani Agnieszka Bednarczyk)

Paweł Miracki - chemia (opiekun - pani Teresa Bajorek)

Magdalena Zuzanna Sekścińska - biologia (opiekun - pani Lila Charubin)

Angelika Glinka - chemia (opiekun - pani Teresa Bajorek).

Wielkie podziękowania i gratulacje składamy laureatom i ich opiekunom.

Klikając więcej zobaczysz całą tabelę.

NIE KUPUJ, ADOPTUJ!

Uczniowie naszego gimnazjum z klas 3B i 3E oraz po dwie osoby z klas 2 B i 1 C biorą udział w projekcie ,,Nie kupuj, adoptuj”, którego opiekunkami są Panie - Agnieszka Sówka, Agnieszka Bednarczyk oraz Danuta Góralczyk.

Statystyka wypożyczeń – listopad 2016 r.

,,I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym

Historią swą, mową, sztuką. Te trzy kwiaty

Trzymasz w swych rękach, jak schedę pokoleń.

Muszą wciąż kwitnąć, by kraj dalej trwał.

[…]Bez historii, mowy, sztuki,

Bez mądrości tej z nauki

naród się zamieni w bezimienny kraj”.

Wyniki konkursu

„Co wiem o patronie naszej szkoły?”

Konkurs „Co wiem o patronie naszej szkoły?” został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczyciela religii.

Otrzęsiny

W dniu 20.10.2016r (czwartek) w Gimnazjum im Jana Pawła II w Kolnie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Zorganizowane zostały one przez Parlament Uczniowski.

STAN CZYTELNICTWA W PAŹDZIERNIKU 2016
,,A WDZIĘCZNOŚĆ NASZA BEZ GRANIC…”

Zgodnie z tradycją 14 października w naszym gimnazjum zorganizowana została akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W tym roku minęła już 243. rocznica ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała  14 X 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten obchodzimy w Polsce od 1972 roku jako święto wszystkich pracowników oświaty.

WITAJ SZKOŁO!

Kolneńscy gimnazjaliści 1 września 2016 uroczyście zainaugurowali nowy rok szkolny. Z kolegami i nauczycielami spędzą najbliższe 10 miesięcy. W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie naukę rozpoczyna 318 uczniów w 13 oddziałach z 33 nauczycielami.

WYNIKI EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH W PORÓWNANIU

Z wielką satysfakcją prezentujemy wyniki egzaminów gimnazjalnych w naszej szkole. Gratuluję i dziękuję nauczycielom za wszystkie dodatkowe działania, które przyczyniły się do tak doskonałego wyniku. Gratuluję także uczniom dobrych wyników.

Kliknij poniżej czytaj więcej aby zbaczyć tabelę.

Nie masz jeszcze konta?

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?