Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: dyrektor
Statystyka
Powitanie
"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był,
a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez
wszystko, co ma, co posiada, umiał
bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"
Jan Paweł II

1 III - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2015 r. już po raz czwarty będzie obchodzony w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 r. jest to święto państwowe poświęcone bohaterom polskiego podziemia antykomunistycznego, walczącym w szeregach AKO, ROAK, WiN, KWP, NSZ i NZW. „Żołnierze Wyklęci” w latach 1944- 1956 stawiali zbrojny opór nowej, komunistycznej władzy i walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Nie chcieli zgodzić się na sowietyzację Polski i podporządkowanie jej Związkowi Radzieckiemu. ...

Konkurs

W związku z jubileuszowym X Dniem Wody Dyrektor oraz Komitet Organizacyjny obchodów tego święta serdecznie zapraszają uczniów do wzięcia udziału w konkursie ... 

Światowy Dzień Wody

21 marca każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Wody. W roku 2015 przypada X edycja tego święta....... 

,,A chruśniak malinowy trwał wciąż dookoła… „

Dzień św. Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Narodziło się ono w Anglii i związane jest z wierzeniem ludowym, że 14 lutego ptaki śpiewające zaczynają łączyć się w pary. W Polsce święto zakochanych obchodzone jest od niedawna. Dobrze się stało, że zakochani mają swoje święto. 14 lutego wszyscy zakochani, z wzajemnością czy bez wzajemności, wysyłają sobie serduszka, karteczki z życzeniami i obdarowują się prezentami. 

Konkurs "Kolno - nasza mała ojczyzna"

Biblioteka zaprasza uczniów naszego gimnazjum do udziału w drugiej edycji konkursu szkolnego „Kolno - nasza mała ojczyzna”. Tematyka konkursu będzie dotyczyła najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z historią miasta (od nadania praw miejskich do czasów współczesnych).

Konkurs odbędzie się 17.03.2015 r. (wtorek) o godzinie 855 w czytelni.

Zdobywcy trzech najwyższych wyników otrzymają nagrody książkowe.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do zapisywania się w bibliotece (do 12.03.2015 r.).

JASEŁKA

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieka nauczycieli. Nie inaczej było i w tym roku.19 grudnia na sali gimnastycznej  

KONKURS ,, DZIECI FATIMY- POWIERNIKAMI KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA”

Pod takim hasłem w naszej szkole 14 stycznia odbył się konkurs organizowany przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej  dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas.

Szkolne Koło Wolontariatu

Od wrzenia 2014 r. do stycznia 2015 r. w naszej szkole przeprowadzona została „Zakręcona Akcja”, w której zbieraliśmy plastikowe nakrętki na zakup sprzętu medycznego dla małej Oli z Kolna.

Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

19 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Po raz drugi Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie było siedzibą tego stopnia eliminacji konkursowych. 

BOŻONARODZENIOWY DAR SERCA 2014

Po raz kolejny Szkolne Koło Caritas wzięło udział w kweście organizowanej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej „Bożonarodzeniowy Dar Serca”.Celem tej akcji jest niesienie pomocy finansowej dzieciom i dorosłym naszej diecezji w ich leczeniu, rehabilitacji i profilaktyce. 

BOŻONARODZENIOWA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

„TAK, pomagam!” – pod tym hasłem w dniach 12 – 13 grudnia 2014 r. na terenie naszego miasta została przeprowadzona zbiórka żywności , w której ochoczo wzięli udział wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas. 

„POSTAW NA SŁOŃCE”

POSTAW NA SŁOŃCE”   - to tytuł projektu edukacyjnego  realizowanego przez  grupę  uczniowie Gimnazjum  Jana Pawła II  w Konie.  Jego  celem jest uświadomienie mieszkańcom naszego miasta, a przede wszystkim młodemu pokoleniu  tego jakie korzyści niesie za sobą wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych.  Pozyskiwanie energii ze  źródeł odnawialnym jest działaniem przyszłościowym, które będzie w coraz większym stopniu dominować tradycyjną produkcję energii elektrycznej. 


Zegar LCD
Kalendarz
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-02-2015 09:35
Jest już nowy plan lekcji