Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: pania
Statystyka
Powitanie
"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był,
a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez
wszystko, co ma, co posiada, umiał
bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"
Jan Paweł II

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W tym roku obchodziliśmy 96. rocznicę odzyskania  niepodległości przez Polskę. Z tej okazji 12 listopada 2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości. Hasłem przewodnim tegorocznej akademii były słowa wybitego Polaka, jednego z głównych twórców niepodległego państwa polskiego w 1918 r. Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem ...”. 

VIVA CRISTO REY! NIECH ŻYJE CHRYSTUS KRÓL!

Dzień 27 października zapisał się w naszej szkole jako szczególny , ze względu na obecność relikwii młodego meksykańskiego męczennika – bł. Jose Sancheza del Rio.

Młodzieżowa Rada Miasta Kolno

Dnia 29 sierpnia 2014 roku Rada Miasta Kolno podjęła uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Kolno

XIV Ogólnopolskia Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

W dniu 9 października 2014 roku młodzież z naszego gimnazjum brała udział w XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Po uroczystościach w Częstochowie wyruszyliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Młodzi kontra seniorzy - projekt "Patrz człowiek"

Dnia 21 października 2014 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pojedynku pomiędzy seniorami a młodymi reprezentowanymi przez  uczniów klas III i II. Spotkanie odbywało się w ramach projektu „Patrz człowiek”. 

Dzień Nauczyciela

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Św. Jan Paweł II

 Zgodnie z tradycją 14 października w szkole zorganizowana została akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W ten sposób świętujemy kolejne rocznice ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała  14. 10. 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten obchodzony jest w Polsce od 1972 roku jako święto wszystkich pracowników oświaty.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli burmistrz Kolna – Andrzej Duda, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele rodziców. Do życzeń skierowanych do wszystkich pracowników oświaty mówcy dołączyli wiele ciepłych i miłych słów. W swoim wystąpieniu włodarz miasta zwrócił uwagę na wyjątkową rolę nauczyciela we współczesnym świecie, wskazując jednocześnie na potrzebę jego ścisłej współpracy z rodzicami i uczniami. To dzięki tym wzajemnym korelacjom szkoła może odnosić sukcesy, jednocześnie przygotowując młodego człowieka do świadomego funkcjonowania w społeczeństwie. 

Kliknij czytaj więcej 

,,Energia słoneczna pracuje dla Miasta Kolno – Instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej”

Projekt jest współfinansowany  ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013

Oś priorytetowa V: Rozwój infrastruktury ochrony środowiska

Działanie 5.2.: Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska

 Termin realizacji: 02.12.2013r. do 30.12.2014r. r.

Wartość całego projektu : 1 260 938,98 zł

Wartość dofinansowania: 1 070 948,12 zł

Czas na refleksję…

„Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."
 Matka Teresa z Kalkuty

Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadszedł czas podsumowania pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. W tym roku braliśmy udział w wielu akcjach.

WYNIKI EGZAMINÓW W NASZEJ SZKOLE

W czytaj więcej prezentujemy wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego w porównaniu do województwa i kraju.

W tym roku egzamin pisało 126 osób. Wyniki szczegółowe egzaminów, jak co roku, będą szeroko analizowane przez Radę Padagogiczną. Wnioski z analiz będą wprowadzone do procesu edukacyjnego w następnym roku szkolnym.

Kamila Wądołowska - IV w Polsce

Pragniemy poinformować, iż uczennica naszego gimnazjum - Kamila Aleksandra Wądołowska (III B) zajęła IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie: "Myśli Jana Pawła II"- Jan Paweł II Papież Dialogu. Wcześniej informowaliśmy o awansie Kamili do etapu centralnego. Konkurs ogólnopolski odbył się w dniach 6 - 7 czerwca. Nasza laureatka jako jedyna uczennica z województwa podlaskiego uplasowała się wśród nagrodzonych. Startowało w tej szlachetnej rywalizacji 48 reprezentantów wszystkich województw, zarówno w kategorii gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych. Kamila wspaniale zaprezentowała swoje wiadomości - co dało jej czwartą lokatę w Polsce. Opiekunką Kamili jest pani Agata Słapińska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W czytaj więcej więcej wiadomości.

PUBLICZNA PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

W dniu 4 czerwca 2014 r. odbyła się na hali sportowej publiczna prezentacja edukacyjnych projektów gimnazjalnych zrealizowanych w bieżącym roku szkolnym przez 127 uczniów klas trzecich. 

Brązowe medalistki z UKS „ Olimpia” Kolno

Uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie, trenujące pod kierunkiem Krzysztofa Grabowskiego w UKS „Olimpia” Kolno zdobyły brązowe medale w finale Gimnazjady o Puchar Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej kl. I-II. Jest to na razie ich największy sukces i Gimnazjum w Kolnie w tej dyscyplinie w ramach Gimnazjady. Dzień 1 czerwca 2014 roku przejdzie do historii sportowych wydarzeń jako początek medalowych sukcesów zawodniczek uprawiających piłkę ręczną  w UKS „ Olimpia” przy Gimnazjum w Kolnie.


Zegar LCD
Kalendarz
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?