"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był,
a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez
wszystko, co ma, co posiada, umiał
bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"

,,I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym

Historią swą, mową, sztuką. Te trzy kwiaty

Trzymasz w swych rękach, jak schedę pokoleń.

Muszą wciąż kwitnąć, by kraj dalej trwał.

[…]Bez historii, mowy, sztuki,

Bez mądrości tej z nauki

naród się zamieni w bezimienny kraj”.

Wyniki konkursu

„Co wiem o patronie naszej szkoły?”

Konkurs „Co wiem o patronie naszej szkoły?” został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczyciela religii.

Otrzęsiny

W dniu 20.10.2016r (czwartek) w Gimnazjum im Jana Pawła II w Kolnie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Zorganizowane zostały one przez Parlament Uczniowski.

STAN CZYTELNICTWA W PAŹDZIERNIKU 2016
,,A WDZIĘCZNOŚĆ NASZA BEZ GRANIC…”

Zgodnie z tradycją 14 października w naszym gimnazjum zorganizowana została akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W tym roku minęła już 243. rocznica ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała  14 X 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten obchodzimy w Polsce od 1972 roku jako święto wszystkich pracowników oświaty.

WITAJ SZKOŁO!

Kolneńscy gimnazjaliści 1 września 2016 uroczyście zainaugurowali nowy rok szkolny. Z kolegami i nauczycielami spędzą najbliższe 10 miesięcy. W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie naukę rozpoczyna 318 uczniów w 13 oddziałach z 33 nauczycielami.

WYNIKI EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH W PORÓWNANIU

Z wielką satysfakcją prezentujemy wyniki egzaminów gimnazjalnych w naszej szkole. Gratuluję i dziękuję nauczycielom za wszystkie dodatkowe działania, które przyczyniły się do tak doskonałego wyniku. Gratuluję także uczniom dobrych wyników.

Kliknij poniżej czytaj więcej aby zbaczyć tabelę.

PRZED NAMI ZASŁUŻONE WAKACJE

W piątek, 24 czerwca, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

Po 10 miesiącach wytężonej nauki nadszedł wreszcie 24 czerwca - dzień, na który z utęsknieniem czekali uczniowie i nauczyciele. W tysiącach polskich szkół zabrzmiał ostatni dzwonek. Uczniowie odebrali świadectwa i dyplomy, a nauczyciele kwiaty i podziękowania. Od dziś, przez ponad dwa miesiące, szkolne ławki będą świecić pustkami.

WAKACJE TUŻ, TUŻ…

22 i 23 czerwca br. w gmachu naszej szkoły odbyły się Dni Kultury Uczniowskiej. W środę nie było już lekcji. Odwiedziła nas społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Kolnie, która przygotowała turniej sportowy. Miał on na celu wyłonienie najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki z gimnazjum.

Poczty sztandarowe w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 21.06.2016 r. Rada Pedagogiczna wybrała nowy skład pocztu sztandarowego, który będzie reprezentował naszą szkołę w roku szkolnym 2016/2017.

JULIA TRUSZKOWSKA - druga w kraju

Julia Truszkowska - uczennica klasy III E naszego gimnazjum uzyskała tytuł laureata zajmując II miejsce w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE - MYŚLI JANA PAWŁA II pod hasłem :  "Głoście wartość rodziny...". Olimpiada odbyła się w Ciechanowcu w dniach 10-11 czerwca.

GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY W STRONĘ JULKI ORAZ PANI AGNIESZKI ZADROGI, która przygotowywała Julię do konkursu.

SUKCES NASZYCH LEKKOATLETÓW!

W dniu 4 czerwca 2016 r. reprezentacja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie(Marcin Staniórski, Radosław Sielawa, Damian Łazarczyk iMarcin Nerko) zajęła 2. miejsce w Finale XVI Podlaskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce im. Stanisława Baszenia.

Zawody odbyły się stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Opiekunem i przygotowującym uczniów do tych zawodów był pan Grzegorz Kleczyński.

Wielkie gratulacje dla naszych lekkoatletów!

Nie masz jeszcze konta?

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?