"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był,
a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez
wszystko, co ma, co posiada, umiał
bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"

Poczty sztandarowe

W dniu 19.06.2017 r. Rada Pedagogiczna wybrała nowy skład pocztu sztandarowego, który będzie reprezentował naszą szkołę w roku szkolnym 2017/2018.

PUBLICZNA PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH 2016/2017

W dniu 9 czerwca 2017 r. odbyła się na hali sportowej publiczna prezentacja projektów edukacyjnych zrealizowanych w bieżącym roku szkolnym przez uczniów naszej szkoły.

VII edycja Międzyszkolnego Konkursu „Przysłowia niemieckie” za nami !

Konkurs przysłów stał się już nieomalże tradycją w naszej szkole. Jak co roku, także i tym razem chętnych do wzięcia udziału w naszym konkursie nie zabrakło.

30 maja mieliśmy zaszczyt gościć finalistów konkursu, po przeprowadzonych w swoich szkołach eliminacjach szkolnych. Do etapu międzyszkolnego przystąpiło 19 uczniów.

JAN PAWEŁ II – CZŁOWIEK MODLITWY

18 maja to dla naszej szkoły szczególna data, ponieważ w tym dniu świętujemy Dzień Patrona Szkoły. Już od 11 lat gromadzimy się wówczas, aby  oddać hołd wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci i wzorem do naśladowania.

WIWAT KRÓL, WIWAT SEJM, WIWAT WSZYSTKIE STANY!

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Aby uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa OJCZYZNA i PATRIOTYZM, uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie zaprezentowali 5 maja na 5. godzinie lekcyjnej  najważniejsze wydarzenia związane z tym świętem narodowym.

Karolina Tyszka - Finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady - "Myśli Jana Pawła II"

W dniu 27 kwietnia 2017r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sokółce odbył się etap wojewódzki IX Ogólnopolskiej Olimpiady – „Myśli Jana Pawła II”. Bardzo dobrze zaprezentowały się w tym konkursie wiedzowym nasze uczennice: Weronika Rutkowska (IIIB), Gabriela Sielawa (IIB) oraz Karolina Tyszka (IIA). Uczennice przygotowywała pani Agata Słapińska. Gratulujemy wszystkim uczennicom, a Karolinie Tyszce, która zajęła III miejsce i awansowała do finału ogólnopolskiego, życzymy powodzenia 12 czerwca. Mamy nadzieję, że Karolina pójdzie w ślady ubiegłorocznej laureatki tego konkursu – Julki Truszkowskiej.

Ewelina Podchul Finalistką Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W dniu 26 kwietnia 2017 r. w Auli Internatu Technikum Leśnego w Białowieży (powiat hajnowski) odbyły się Wojewódzkie Eliminacje XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Powiat kolneński reprezentowały między innymi uczennice kolneńskiego gimnazjum: Ewelina Podchul (klasa IIA) i Justyna Podchul (IA). Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test pisemny, po napisaniu którego trzech najlepszych uczniów w danej kategorii wiekowej odpowiadało na losowo wybrane zestawy pytań, by można było wyłonić najlepszą dwójkę.

Do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Wieliczce zakwalifikowała się starsza z sióstr - Ewelina. Ogromne słowa uznania należą się obu siostrom. Gratulacje od całej społeczności szkolnej. Obie uczennice przygotowywała pani Elżbieta Bajno.

Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Zakończyły się już Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. W etapie szkolnym wzięło udział 162 uczniów naszego gimnazjum - co stanowi ponad 50 % wszystkich uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 17. uczniów, finalistami zostało 7. , natomiast laureatami zostali :

Magdalena Zuzanna Sekścińska - język polski (opiekun - pani Beata Piątkowska)

Ewelina Podchul - chemia (opiekun - pani Teresa Bajorek)

Angelika Glinka - historia (opiekun - pani Agnieszka Bednarczyk)

Paweł Miracki - chemia (opiekun - pani Teresa Bajorek)

Magdalena Zuzanna Sekścińska - biologia (opiekun - pani Lila Charubin)

Angelika Glinka - chemia (opiekun - pani Teresa Bajorek).

Wielkie podziękowania i gratulacje składamy laureatom i ich opiekunom.

Klikając więcej zobaczysz całą tabelę.

NIE KUPUJ, ADOPTUJ!

Uczniowie naszego gimnazjum z klas 3B i 3E oraz po dwie osoby z klas 2 B i 1 C biorą udział w projekcie ,,Nie kupuj, adoptuj”, którego opiekunkami są Panie - Agnieszka Sówka, Agnieszka Bednarczyk oraz Danuta Góralczyk.

Statystyka wypożyczeń – listopad 2016 r.

,,I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym

Historią swą, mową, sztuką. Te trzy kwiaty

Trzymasz w swych rękach, jak schedę pokoleń.

Muszą wciąż kwitnąć, by kraj dalej trwał.

[…]Bez historii, mowy, sztuki,

Bez mądrości tej z nauki

naród się zamieni w bezimienny kraj”.

Wyniki konkursu

„Co wiem o patronie naszej szkoły?”

Konkurs „Co wiem o patronie naszej szkoły?” został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczyciela religii.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?