Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: dyrektor
Statystyka
Powitanie
"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był,
a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez
wszystko, co ma, co posiada, umiał
bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"
Jan Paweł II

Konkurs

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów naszego gimnazjum do udziału w „KONKURSIE WIEDZY O CYWILIZACJACH STAROŻYTNYCH. Tematyka konkursu będzie dotyczyła najważniejszych wydarzeń, postaci, osiągnięć, systemów religijnych i zabytków związanych z cywilizacjami starożytnego Wschodu (Mezopotamii, Egiptu, Izraela, Chin), Grecji i Rzymu.

,,…Żeby Polska była Polską”

W tym roku obchodziliśmy 97. rocznicę odzyskania  niepodległości przez Polskę. Z tej okazji 10 listopada 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości. Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości były słowa: ,,…Żeby Polska była Polską”.

,,Do kraju tego, […] Tęskno mi, Panie...”

Pragnąc uczcić doniosłą chwilę w dziejach naszej ojczyzny – 97. rocznicę odzyskania niepodległości, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie 5 listopada 2015 r. przygotowany został Wieczór Poezji Patriotycznej.

Mamy nadzieję, że tradycją naszej szkoły stanie się się to, że późną jesienią każdego roku będą odbywały się u nas wieczory poetyckie – sentymentalne wędrówki do „krainy patriotyzmu”.

Czytelnictwo - X 2015 r.

Najlepsi czytelnicy w październiku ...

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Zgodnie z tradycją 14 października w naszym gimnazjum zorganizowana została akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W tym roku minęła już 242. rocznica ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała  14 X 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten obchodzimy w Polsce od 1972 roku jako święto wszystkich pracowników oświaty.

WYNIKI ANKIETY CZYTELNICZEJ

We wrześniu 2015 r. nauczyciele bibliotekarze opracowali i przeprowadzili ankietę badającą preferencje czytelnicze uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie. Miała ona także na celu poznanie opinii uczniów na temat funkcjonowania biblioteki szkolnej. Anonimową ankietę wypełnili uczniowie z pięciu losowo wybranych klas (1 b, 1 c, 2 b, 3 a, 3 e). Ankieta składała się z 18 pytań: 15 zamkniętych i 3 otwartych. 

Szkolne Koło Wolontariatu

5 października 2015r. odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu. Przybyło na nie sześć osób: Natalia Banach (kl. IIIe), Milena Filipkowska (kl. IIIe), Paulina Kozioł (kl. IIIb), Dobrawa Pędzich (kl. IIIb), Karolina Pikulińska  (kl. Ic) i Julia Truszkowska (kl. IIIe).

Czytelnictwo - IX 2015 R.

NAJLEPSI CZYTELNICY- IX 2015 R.

SZKOŁA:

1. Białowąs Mateusz- 3 C - 6 książek 
    Sokołowski Piotr- 1 A - 6 książek
    Święczkowska Martyna - 3 C - 6 książek

2. Mroczkowska Judyta - 3 E - 4 książki

3. Podchul Ewelina - 1 A - 3 książki
    Szablak Bartosz- 3 D - 3 książki
   Ziarno Wiktor- 2 A - 3 książki


XI ZJAZD PODLASKIEJ RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

W piątek 2 października 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w XI Zjeździe Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Kalinówce Kościelnej. W tym roku spotkaniu przyświecało hasło: ,,Wychowywać do pełni człowieczeństwa". 

Samorząd uczniowski

Dokonano wyboru członków Parlamentu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016. Ruszamy pełną parą. W najbliższą środę (7.10.) odbędą się otrzęsiny naszych młodszych kolegów. Zapewniamy dobrą zabawę i kupę śmiechu, oczywiście zabawa dyskotekowa będzie przednia
 Kolejną inicjatywą, którą podjęliśmy jest przygotowanie i  przeprowadzenie wyborów na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka w naszej szkole. Dziękujemy tym nauczycielom, którzy wspierają nas w naszych działaniach. Wybory odbędą się 8.10.2015r. i zostaną  przeprowadzone zgodnie ze szkolną  ordynacją wyborczą.
    Relacje z imprez umieścimy w najbliższym czasie.
                            Parlament Uczniowski

Spływ Krutynią

Dnia 24 września 2015 roku wybraliśmy się na dwudniowy wyjazd, podczas którego odbyły się dwa spływy kajakowe pięknie położoną rzeką Krutynią. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas: IIa, IIc, IIIa, IIIc i IIId. Opiekunkami były panie - Danuta Góralczyk, Agnieszka Sówka i Renata Pogorzelska. 

KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

11 listopada obchodzimy 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W związku z tym zorganizowany został w naszej szkole

KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ.

Przynajmniej jeden przedstawiciel każdej klasy powinien przygotować dowolnie wybrany polski, patriotyczny utwór poetycki. Chęć udziału w konkursie zgłaszamy do nauczycieli bibliotekarzy lub polonistów (do 20 X). Wszyscy uczestnicy zostaną docenieni i nagrodzeni. Gorąco zachęcamy!

                                     Organizatorzy


Zegar LCD
Kalendarz
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

12-09-2015 09:09
Od poniedziałku 14.09.2015 zmiana planu lekcji.

31-08-2015 14:41
Nowy plan lekcji