Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: pania
Statystyka
Powitanie
"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był,
a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez
wszystko, co ma, co posiada, umiał
bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"
Jan Paweł II

Dzień Nauczyciela

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Św. Jan Paweł II

 Zgodnie z tradycją 14 października w szkole zorganizowana została akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W ten sposób świętujemy kolejne rocznice ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała  14. 10. 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten obchodzony jest w Polsce od 1972 roku jako święto wszystkich pracowników oświaty.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli burmistrz Kolna – Andrzej Duda, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele rodziców. Do życzeń skierowanych do wszystkich pracowników oświaty mówcy dołączyli wiele ciepłych i miłych słów. W swoim wystąpieniu włodarz miasta zwrócił uwagę na wyjątkową rolę nauczyciela we współczesnym świecie, wskazując jednocześnie na potrzebę jego ścisłej współpracy z rodzicami i uczniami. To dzięki tym wzajemnym korelacjom szkoła może odnosić sukcesy, jednocześnie przygotowując młodego człowieka do świadomego funkcjonowania w społeczeństwie. 

Kliknij czytaj więcej 

,,Energia słoneczna pracuje dla Miasta Kolno – Instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publicznej”

Projekt jest współfinansowany  ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013

Oś priorytetowa V: Rozwój infrastruktury ochrony środowiska

Działanie 5.2.: Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska

 Termin realizacji: 02.12.2013r. do 30.12.2014r. r.

Wartość całego projektu : 1 260 938,98 zł

Wartość dofinansowania: 1 070 948,12 zł

Czas na refleksję…

„Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością."
 Matka Teresa z Kalkuty

Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadszedł czas podsumowania pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. W tym roku braliśmy udział w wielu akcjach.

WYNIKI EGZAMINÓW W NASZEJ SZKOLE

W czytaj więcej prezentujemy wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego w porównaniu do województwa i kraju.

W tym roku egzamin pisało 126 osób. Wyniki szczegółowe egzaminów, jak co roku, będą szeroko analizowane przez Radę Padagogiczną. Wnioski z analiz będą wprowadzone do procesu edukacyjnego w następnym roku szkolnym.

Kamila Wądołowska - IV w Polsce

Pragniemy poinformować, iż uczennica naszego gimnazjum - Kamila Aleksandra Wądołowska (III B) zajęła IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie: "Myśli Jana Pawła II"- Jan Paweł II Papież Dialogu. Wcześniej informowaliśmy o awansie Kamili do etapu centralnego. Konkurs ogólnopolski odbył się w dniach 6 - 7 czerwca. Nasza laureatka jako jedyna uczennica z województwa podlaskiego uplasowała się wśród nagrodzonych. Startowało w tej szlachetnej rywalizacji 48 reprezentantów wszystkich województw, zarówno w kategorii gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych. Kamila wspaniale zaprezentowała swoje wiadomości - co dało jej czwartą lokatę w Polsce. Opiekunką Kamili jest pani Agata Słapińska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W czytaj więcej więcej wiadomości.

PUBLICZNA PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

W dniu 4 czerwca 2014 r. odbyła się na hali sportowej publiczna prezentacja edukacyjnych projektów gimnazjalnych zrealizowanych w bieżącym roku szkolnym przez 127 uczniów klas trzecich. 

Brązowe medalistki z UKS „ Olimpia” Kolno

Uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie, trenujące pod kierunkiem Krzysztofa Grabowskiego w UKS „Olimpia” Kolno zdobyły brązowe medale w finale Gimnazjady o Puchar Województwa Podlaskiego w piłce ręcznej kl. I-II. Jest to na razie ich największy sukces i Gimnazjum w Kolnie w tej dyscyplinie w ramach Gimnazjady. Dzień 1 czerwca 2014 roku przejdzie do historii sportowych wydarzeń jako początek medalowych sukcesów zawodniczek uprawiających piłkę ręczną  w UKS „ Olimpia” przy Gimnazjum w Kolnie.

”Can you spell it?”

II etap konkursu ”Can you spell it?” odbył się, jak zaplanowano 28.05.2014 roku o godz. 1245 w sali nr 211. Uczestnik miał 4 zadania do wykonania:

I – Zapisać usłyszane słowo,
II – Zapisać przeliterowane słowo
III – Podkreślić poprawnie zapisane słowo
IV – Znaleźć 10 błędów w tekście i je poprawić 

„Canyouspellit ?” - wyniki

Do II etapu konkursu zakwalifikowali się:

Tomasz Nowacki - klasa Id (2 błędy)

Bartosz Szablak – klasa Id   (2 błędy)

Przemysław Samul – klasa IIIa   (2 błędy)           

Konkurs z języka angielskiego "Canyouspellit?"

W dniach 8-12.05.2014r. w naszej szkole odbył sięI etap wewnątrzszkolnego konkursu z języka angielskiego "Canyouspellit?". W ramach projektu na lekcjach języka angielskiego uczniowie zapisywali podyktowany im dwukrotnie tekst. 

Powiatowe zawody pływackie

Dnia 10 maja 2014 roku na kolneńskiej pływalni odbyły się 13 powiatowe zawody pływackie. Konkurencje odbywały się z podziałem wiekowym oraz w trzech stylach: grzbietowym, dowolnym oraz klasycznym. 

Dla Bartka

Uczniowie gimnazjum nieraz udowodnili, że mają otwarte serca i umysły na nieszczęścia jakie mogą spotkać człowieka w życiu. Taką sytuacją jest choroba nowotworowa, która dotknęła Bartka. 


Zegar LCD
Kalendarz
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?