PUBLICZNA PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH 2016/2017

W dniu 9 czerwca 2017 r. odbyła się na hali sportowej publiczna prezentacja projektów edukacyjnych zrealizowanych w bieżącym roku szkolnym przez uczniów naszej szkoły.

VII edycja Międzyszkolnego Konkursu „Przysłowia niemieckie” za nami !

Konkurs przysłów stał się już nieomalże tradycją w naszej szkole. Jak co roku, także i tym razem chętnych do wzięcia udziału w naszym konkursie nie zabrakło.

30 maja mieliśmy zaszczyt gościć finalistów konkursu, po przeprowadzonych w swoich szkołach eliminacjach szkolnych. Do etapu międzyszkolnego przystąpiło 19 uczniów.

JAN PAWEŁ II – CZŁOWIEK MODLITWY

18 maja to dla naszej szkoły szczególna data, ponieważ w tym dniu świętujemy Dzień Patrona Szkoły. Już od 11 lat gromadzimy się wówczas, aby  oddać hołd wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci i wzorem do naśladowania.

WIWAT KRÓL, WIWAT SEJM, WIWAT WSZYSTKIE STANY!

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. Aby uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa OJCZYZNA i PATRIOTYZM, uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie zaprezentowali 5 maja na 5. godzinie lekcyjnej  najważniejsze wydarzenia związane z tym świętem narodowym.

NIE KUPUJ, ADOPTUJ!

Uczniowie naszego gimnazjum z klas 3B i 3E oraz po dwie osoby z klas 2 B i 1 C biorą udział w projekcie ,,Nie kupuj, adoptuj”, którego opiekunkami są Panie - Agnieszka Sówka, Agnieszka Bednarczyk oraz Danuta Góralczyk.

Statystyka wypożyczeń – listopad 2016 r.

,,I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym

Historią swą, mową, sztuką. Te trzy kwiaty

Trzymasz w swych rękach, jak schedę pokoleń.

Muszą wciąż kwitnąć, by kraj dalej trwał.

[…]Bez historii, mowy, sztuki,

Bez mądrości tej z nauki

naród się zamieni w bezimienny kraj”.

Wyniki konkursu

„Co wiem o patronie naszej szkoły?”

Konkurs „Co wiem o patronie naszej szkoły?” został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczyciela religii.

Otrzęsiny

W dniu 20.10.2016r (czwartek) w Gimnazjum im Jana Pawła II w Kolnie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Zorganizowane zostały one przez Parlament Uczniowski.

STAN CZYTELNICTWA W PAŹDZIERNIKU 2016
,,A WDZIĘCZNOŚĆ NASZA BEZ GRANIC…”

Zgodnie z tradycją 14 października w naszym gimnazjum zorganizowana została akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W tym roku minęła już 243. rocznica ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała  14 X 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten obchodzimy w Polsce od 1972 roku jako święto wszystkich pracowników oświaty.

WITAJ SZKOŁO!

Kolneńscy gimnazjaliści 1 września 2016 uroczyście zainaugurowali nowy rok szkolny. Z kolegami i nauczycielami spędzą najbliższe 10 miesięcy. W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie naukę rozpoczyna 318 uczniów w 13 oddziałach z 33 nauczycielami.