Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: dyrektor
Statystyka
Finał konkursu „Mistrz gramatyki języka niemieckiego” rozstrzygnięty!

7 maja w Nowogrodzie odbył się finał konkursu „Mistrz gramatyki języka niemieckiego”. Po wcześniejszym etapie szkolnym przyszła pora na zmierzenie się z rywalami z innych szkół w naszym województwie..... 

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYSŁÓW ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Dnia 19 kwietnia 2013 odbył się w naszej szkole finał III Międzyszkolnego Konkursu Przysłów Niemieckich. Udział w konkursie łącznie z naszą szkołą zgłosiło 10 gimnazjów z województwa podlaskiego...

Pierwszy dzień wiosny w Gimnazjum w Kolnie

Tego dnia pomimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych: opady śniegu, zawieje i zamiecie, wszyscy uczniowie naszej szkoły na różne sposoby szukali wiosny. Jedni z nas próbowali ją odnaleźć na  zewnątrz, było to zdecydowanie najtrudniejsze zadanie, niestety zakończone fiaskiem. Inni ubrani kolorowo śpiewali, tańczyli, a celem ich było przywołanie tak oczekiwanej przez wszystkich pory roku. Gry i zabawy przygotowane przez klasy tego dnia były różne, wśród nich pokazy mody, konkursy „mam talent”, degustacje  potraw , nie zawsze zdrowych, jak również współzawodnictwa sportowe. Klasa I a wraz z wychowawczynią przygotowali dzień sportu podczas którego uczniowie wspinali się po ściance, grali w koszykówkę ,piłkę nożną. Było dużo świetnej zabawy, radości i pokonywania własnych lęków.

KIERMASZ WIELKANOCNY

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją, aby po raz kolejny wykorzystać zdolności artystyczne oraz kulinarne naszych uczniów. W połączeniu z potrzebą niesienia pomocy Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało ucztę dla podniebienia - „KIERMASZ WIELKANOCNY”. Do akcji dołączyło również Szkolne Koło Caritas sprzedając palmy oraz jaja

W dniach 25-27 marca odbyła się sprzedaż ciast przygotowanych przez zespoły klasowe. Zaangażowanie młodzieży przerosło najśmielsze oczekiwania. Przez cały czas trwania akcji wszystkim dopisywał humor i rosnąca chęć niesienia pomocy. Z dnia na dzień ciast przybywało (pieniążków także !) a gdy akcja dobiegła końca pozytywnie zaangażowana młodzież zaproponowała powtórkę na święta Bożego Narodzenia. Takie podejście bardzo cieszy. Jak wielkie znaczenie wychowawcze ma otwarcie się na potrzeby drugiego człowieka nie trzeba mówić. Akcja to również okazja do odkrywania w sobie wartości, które niewątpliwie każdy z nas posiada.

Zebrane pieniążki ze sprzedaży ciast, jaj oraz palm wielkanocnych zostaną przeznaczone dla rodzin uczniów ze społeczności szkolnej będących w trudnej sytuacji materialnej oraz Hospicjum Domowego w Ostrołęce.

Wszystkim zaangażowanym w akcję należą się WIELKIE PODZIĘKOWANIA !

 WESOŁYCH ŚWIĄT i… do następnej wspólnej akcji.

wielkanocne wykonane przez uczniów naszej szkoły.

ZANIEŚLIŚMY DZIECIOM UŚMIECH

          11 lutego został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II Światowym Dniem Chorego. To święto ma przypomnieć nam, że w sytuacji cierpienia nie wystarczy jedynie odpowiednia terapia, ale potrzebne jest ludzkie ciepło.  

My się zimy nie boimy...

15 lutego uczniowie klasy IIIe, IIe i IIIa wybrali się wraz z nauczycielami do Rybna, gdzie mieli możliwość spróbować swoich sił jeżdżąc na nartach. 

Zumba - sposób na nudę.

Z pierwszymi zajęciami Zumby spotkaliśmy się podczas ferii zimowych. Były to zajęcia zorganizowane przez panią Pikulińską a prowadzone przez panią Klaudię Kowalewską, przesympatyczną, pełną energii osobą, która pokazała nam na czym polega ta wspaniała zabawa.

Konkurs matematyczno – przyrodniczy

W dniu 8. 12.2012r w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie odbył się finał Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego dla uczniów biorących udział w projekcie „ Mały Archimedes”. Wzięło w nim udział  90 uczniów z 30 szkół województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Szlachetni Gimnazjaliści w roli Darczyńców

W dniach 12-23 listopada 2012 r. w kolneńskim gimnazjum została przeprowadzona  akcja charytatywna pod hasłem „Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze”. Jest to hasło tegorocznego, ogólnopolskiego projektu „SZLACHETNA PACZKA”. 

Wizyta Biskupa

W dniu 23 listopada w naszej szkole gościł Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski. Spotkanie z młodzieżą odbyło sie w ramach wizytacji Parafii Chrystusa Króla Wszechświata.


Zegar LCD
Kalendarz
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

14-09-2018 21:40
Uwaga! Zmiana planu od 17.09.2018 r.