PRZED NAMI ZASŁUŻONE WAKACJE

W piątek, 24 czerwca, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

Po 10 miesiącach wytężonej nauki nadszedł wreszcie 24 czerwca - dzień, na który z utęsknieniem czekali uczniowie i nauczyciele. W tysiącach polskich szkół zabrzmiał ostatni dzwonek. Uczniowie odebrali świadectwa i dyplomy, a nauczyciele kwiaty i podziękowania. Od dziś, przez ponad dwa miesiące, szkolne ławki będą świecić pustkami.

WAKACJE TUŻ, TUŻ…

22 i 23 czerwca br. w gmachu naszej szkoły odbyły się Dni Kultury Uczniowskiej. W środę nie było już lekcji. Odwiedziła nas społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Kolnie, która przygotowała turniej sportowy. Miał on na celu wyłonienie najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki z gimnazjum.

Poczty sztandarowe w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 21.06.2016 r. Rada Pedagogiczna wybrała nowy skład pocztu sztandarowego, który będzie reprezentował naszą szkołę w roku szkolnym 2016/2017.

SUKCES NASZYCH LEKKOATLETÓW!

W dniu 4 czerwca 2016 r. reprezentacja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie(Marcin Staniórski, Radosław Sielawa, Damian Łazarczyk iMarcin Nerko) zajęła 2. miejsce w Finale XVI Podlaskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce im. Stanisława Baszenia.

Zawody odbyły się stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Opiekunem i przygotowującym uczniów do tych zawodów był pan Grzegorz Kleczyński.

Wielkie gratulacje dla naszych lekkoatletów!

PUBLICZNA PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH 2015/2016

W dniu 9 czerwca 2016 r. odbyła się na hali sportowej publiczna prezentacja projektów edukacyjnych zrealizowanych w bieżącym roku szkolnym przez uczniów naszej szkoły.

STAN CZYTELNICTWA W MAJU 2016
KTO NIGDY NIE BYŁ RADOSNYM DZIECKIEM, NIE MOŻE STAĆ SIĘ SZCZĘŚLIWYM DOROSŁYM

31 maja bieżącego roku obchodziliśmy w szkole święto wszystkich najmłodszych – Dzień Dziecka. Mimo że uczniowie naszego gimnazjum są już w wieku nastoletnim, to przecież nadal są dziećmi.

JEJ MIŁOŚĆ JAK PRZYSTAŃ SPOKOJNA

Dzień Matki  to święto obchodzone corocznie jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany. W Polsce obchodzone jest 26 maja

Kolejna edycja konkursu „Przysłowia niemieckie” za nami!

Już po raz szósty odbył się w naszej szkole finał Międzyszkolnego Konkursu „Przysłowia niemieckie”.

W finałowej czołówce znalazły się gimnazja z Kolna, Małego Płocka, Śniadowa, Miastkowa i Zabiela.

Organizacją konkursu zajęły się nauczycielki języka niemieckiego oraz od strony technicznej grupa edukacyjnego projektu gimnazjalnego, odpowiedzialna za jego przygotowanie. Byli to uczniowie klasy IIId i IIIe, którzy wzorowo wywiązali się z powierzonych im obowiązków.

Wycieczka do teatru

24 maja br. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. O godzinie 7.00 wyruszyli w kierunku stolicy.

Gimnazjum im. Jana Pawła II serdecznie zaprasza Gimnazjalistów wraz z Mamami
na uroczysty wieczór poetycki
poświęcony Dniu Matki.
Czekamy na Was 30 maja o godzinie 17.00 w gimnazjum.

W MAJU NA KAJAKI!

W dniach 18-20 maja 2016 r. odbył się trzydniowy wyjazd w ramach projektu ,,Kajakiem po wiedzę i sprawność fizyczną”, w dużym stopniu organizowany tylko przez gimnazjalistów, uczestników tego przedsięwzięcia. W tym czasie gościliśmy na malowniczych terenach Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Opiekowały się nami: panie - Teresa Bajorek, Justyna Kindeusz, Agnieszka Sówka i Renata Pogorzelska.