STAN CZYTELNICTWA W KWIETNIU 2016
,,Wiwat Maj, Trzeci Maj, Wiwat Konstytucja!

4 maja 2016 r. świętowaliśmy w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji został zorganizowany uroczysty apel, który odbył się na czwartej godzinie lekcyjnej.

QUO VADIS, TRZECIOKLASISTO

W naszej szkole we wtorek 26 kwietnia br. odbyła się Edukacyjna Giełda dla Gimnazjalistów. Trzecioklasiści i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych. Giełda została zorganizowana przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Kolnie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie.

PRZERWY NA SŁODKO

W dniach 14-16 marca w  naszej szkole miały miejsce ,,Słodkie Przerwy”, podczas których gimnazjaliści sprzedawali przygotowane przez siebie domowe wypieki. Pomysł ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W sumie zgromadziliśmy 1100 zł. Najwięcej zebrała klasa 2d. Z uzbieranych pieniędzy 1000 zł zostało podarowane na operację serca ratującą życie jednego z podopiecznych Fundacji Siepomaga – 4-letniego Emila Koryczana. Natomiast 100 zł przeznaczono na dofinansowanie wycieczki edukacyjnej do Torunia jednego z uczniów naszej szkoły.

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” – Frank Smith

07 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Małym Płocku odbył się   II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

STAN CZYTELNICTWA – MARZEC 2016
PRIMAAPRILISOWY PIĄTEK

1 kwietnia to dzień wyjątkowy, można bowiem do woli żartować i wprowadzać innych w błąd. Tę okazję postanowili w szczególny sposób wykorzystać nasi gimnazjaliści. W piątek, z okazji prima aprilis, w naszej szkole nastąpiła jednodniowa zamiana uczniów w nauczycieli.

RATUJĘ, BO UMIEM

W dniu 7 kwietnia młodzież z naszego gimnazjum bardzo dobrze  zaprezentowała się w zawodach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizatorem przedsięwzięcia była Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy. Patronat nad zawodami objęli: Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, Starosta Kolneński Stanisław Wiszowaty oraz Wójt Gminy Kolno Józef Bogdan Wiśniewski.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY MITOLOGICZNEJ

W dniu 05.04.2016 r. odbył się „SZKOLNY KONKURS WIEDZY MITOLOGICZNEJ”. Został on zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów gimnazjum. Test konkursowy sprawdzał wiedzę uczniów z zakresu mitologii starożytnych Greków.

OGŁOSZENIE

Chcesz otrzymać dodatkową szóstkę z języka polskiego? Nic prostszego. Przeczytaj ciekawą książkę, niekoniecznie lekturę. Następnie napisz krótką recenzję, w której namówisz innych gimnazjalistów do przeczytania utworu. Zrób też zdjęcie okładki książki lub zaprojektuj swoją. Szóstka ze sztuki też się przyda!

Najciekawsze prace zostaną wywieszone na panelu i nagrodzone.

Naprawdę warto!

KOPERNIK W NASZYM GIMNAZJUM

18 marca do naszej szkoły zawitali naukowcy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Była to niespodzianka zorganizowana w ramach kalendarzowego pierwszego dnia wiosny.

Pokonaj stres - warsztaty

14.03.2016 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. „ Pokonaj stres”. Zajęcia prowadziła trenerka z Pracowni Profilaktycznej Krokus w Krakowie Pani Katarzyna Szopa. Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich, bo przed nimi stres związany z egzaminem gimnazjalnym.