Kolejna edycja konkursu „Przysłowia niemieckie” za nami!

Już po raz szósty odbył się w naszej szkole finał Międzyszkolnego Konkursu „Przysłowia niemieckie”.

W finałowej czołówce znalazły się gimnazja z Kolna, Małego Płocka, Śniadowa, Miastkowa i Zabiela.

Organizacją konkursu zajęły się nauczycielki języka niemieckiego oraz od strony technicznej grupa edukacyjnego projektu gimnazjalnego, odpowiedzialna za jego przygotowanie. Byli to uczniowie klasy IIId i IIIe, którzy wzorowo wywiązali się z powierzonych im obowiązków.

Również reprezentanci naszej szkoły spisali się w konkursie na medal uzyskując bardzo wysokie wyniki.

Bezkonkurencyjną zwyciężczynią okazała się uczennica klasy IIIc Martyna Święczkowska. Drugie miejsce przypadło uczennicy ze Śniadowa, a trzecie Przemysławowi Wyrwas z klasy IIb z naszego gimnazjum. Także wyróżnione czwarte miejsce zajęła uczennica  naszego gimnazjum Julia Truszkowska z klasy IIIe.

Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i bardzo gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy włożyli dużo pracy w przygotowanie się do niego opanowując ponad 200 przysłów niemieckich. Dzięki także zaangażowaniu nauczycieli języka niemieckiego z okolicznych szkół konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, utrzymując rangę międzyszkolnego.

Od pierwszej edycji wspierają nas niezawodnie sponsorzy, bez których nagrodzenie wygranych nie byłoby możliwe. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta Kolno, który rokrocznie wspiera nas finansowo, Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, Zakładowi Krawieckiemu Hetman oraz wydawnictwu WSiP.  Mamy nadzieję, że zdobyte  przez naszych uczniów laury przyniosą satysfakcję także naszym sponsorom, na których wsparcie zawsze możemy liczyć.

Wszystkim zaangażowanym również dziękujemy i zachęcamy serdecznie do brania udziału w przyszłości!!! Szczególnie zachęcamy uczniów naszej szkoły!